AVRASYA ENERJİ

MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ İÇİN TEK ADRES

Sektörel Haberler

 Ana Sayfa / Sektörel Haberler

Prysmian, Yeni Havalimanına Enerji Kablolarıyla Hayat Veriyor

Dünya çapında enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Group Türkiye, İstanbul’un yeni havalimanı projesine enerji ve zayıf akım kablolarıyla hayat veriyor.

Mali değeri 7 – 8 milyon Euro’yu bulan ve son teknolojiye sahip enerji kabloları, halojenden arındırılmış, düşük duman yoğunluklu ve yangına dayanıklı olma özellikleri ile öne çıkıyor.

İstanbul’un yeni havalimanı projesinde yer almaktan büyük gurur duyduklarını belirten Prysmian Group Türkiye CEO’su Erkan Aydoğdu, “Temin ettiğimiz kabloların döşenmesi 2016 yılı içinde bitirilmiş olacak. Tamamlanmasıyla birlikte hem İstanbul’un ve ülkemizin ihtiyacı olan büyük bir yatırım hayata geçecek, hem de dünyaya örnek niteliklere sahip bir havalimanına kavuşacağız” dedi.

Türkiye'nin en önemli projelerinden biri olan Yeni Havalimanı’nın çalışmaları 76.5 milyon metrekarelik dev inşaat alanında büyük bir hızla devam ediyor. Tamamlandığında, yıllık 200 milyonun üzerinde yolcu kapasitesiyle dünyanın en büyük havalimanlarından biri olacak İstanbul Yeni Havalimanı’ndan, 350’den fazla destinasyona uçuş yapılacak. 6 adet bağımsız pisti, yolcu terminalleri, hava trafik kontrol kulesi, apron alanları, katlı otoparklar, havalimanı ve havayolları destek tesisleri gibi ilave yapılarla, Avrupa’nın ve dünyanın en önemli havacılık merkezlerinden biri olacak.

Dünyada ve Türkiye’de ulaşımdan inşaata, benzer birçok önemli projeye kablo tedariğinde bulunan Prysmian Group Türkiye’nin katkı sağladığı projeler arasında Türkiye’de bir ilk olan, çift katlı Avrasya Tüneli, Marmaray Ayrılıkçeşme-Üsküdar ve Yenikapı-Sirkeci arasında yer alan tüneller ve Gerede Tünelleri gibi birçok özel proje yer alıyor.

“Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz…” misyonu kapsamında önemli projelerde yer alarak ülkemizin geleceğine yatırım yapmayı sürdüreceklerini söyleyen Erkan Aydoğdu, sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’de her gün büyüyen inşaat sektöründe teknikler gelişirken, biz de Prysmian Group Türkiye olarak yeni trendlere uyum sağlayarak ürün yelpazemizi geliştirmeyi sürdürüyoruz. Prysmian Group Türkiye olarak özel üretim gerektiren kablolar alanındaki başarılarımızı birçok projede kanıtlamış olmaktan da gurur duyuyoruz.”

Copyright © 2014 Avrasya Enerji