AVRASYA ENERJİ

MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ İÇİN TEK ADRES

Sektörel Haberler

 Ana Sayfa / Sektörel Haberler

İnovatif Projelere Finans Desteği

Türkiye'nin ileri gelen işadamı dernekleri MÜSİAD, TÜMSİAD, ASKON ve Girişimci İşadamları Vakfı GİV, üniversiteler, teknoparklar ve organize sanayi bölgelerinde geliştirilen ancak finansmana ihtiyaç duyan projelere alternatif finans desteği, ortaklık gibi konuları müzakere etmek ve çözüm bulmak için bir araya geliyorlar.

Mimar ve Mühendisler Grubu'nun organize ettiği, 1.AR-GE, İNOVASYON ZİRVESİ ve SERGİSİ'nde 29 Kasım tarihinde saat 16:00'da düzenlenecek "İnovatif Projeler İçin Alternatif Finansman Modelleri, Yöntemleri ve Çözümleri" konulu oturumda, MÜSİAD Başkanı Nail OLPAK, TÜMSİAD Başkanı Yaşar DOĞAN, ASKON Başkanı Mustafa KOCA ve GİV Başkanı Mehmet KOÇ, konunun uzmanı Prof. Dr. Arif ERSOY'un sorularını cevaplandıracaklar.

Oturumda, Türkiye'nin 2023 gelecek hedeflerine ulaşması yönünde, katma değeri yüksek teknoloji ürünleri üretiminin artması için, inovatif projelerin hızla yatırıma dönüşmesi gerektiğinden yola çıkılarak, milyonlarca lira devlet desteği ve büyük emeklerle geliştirilen projelerin hangi model ve desteklerle yatırıma dönüşebileceği ve işadamları derneklerinin bu alanda neler yapması gerektiği tüm yönleriyle müzakere edilecek.

1.AR-GE, İNOVASYON ZİRVESİ ve SERGİSİ, 29-30 Kasım tarihlerinde, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenecek. Zirve'de Türkiye'nin çeşitli üniversitelerinden 200 civarında inovatif proje sergilenecek. Zirve'de "İnovatif Pojeler İçin Alternatif Finansman Modelleri, Yöntemleri ve Çözümleri" oturumu yanında, Şehirlere değer katan inovatif projeler, Savunma Sanayii, Enerji ve Bilişim Sektöründe inovatif üretimler konulu oturumlar da yapılacak.

Açılışını Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve TÜBİTAK Başkanı Prof.Dr. Arif ERGİN'in yapacağı Zirve ve sergi 29-30 Kasım tarihlerinde 10:00-18:00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.

Copyright © 2014 Avrasya Enerji