AVRASYA ENERJİ

MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ İÇİN TEK ADRES

Sektörel Haberler

 Ana Sayfa / Sektörel Haberler

Serhan Süzer, Canlı Yayında Tüm Dünyaya Yenilenebilir Enerjiyi Anlatacak

Paris Sözleşmesi’nin yürürlüğe girmesinin ardından, iklim değişikliği konusundaki gerçekler bir kez daha dünya çapında gündeme gelecek. Nobel Ödüllü, eski ABD Başkan Yardımcısı Al Gore’un kurucusu olduğu The Climate Reality Project tarafından düzenlenen ve her yıl tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından canlı takip edilen etkinlikte bu yıl Türkiye’yi temsil edecek isim, EkoRE CEO’su Serhan Süzer. 24 Hours of Reality: The Road Forward başlıklı etkinlik kapsamında, 6 Aralık Salı günü saat 17.00’de sürdürülebilirlik ve yenilenebilir enerji konularına değinecek Serhan Süzer’den önce Al Gore, Türkiye hakkında bir konuşma yapacak.

Küresel ısınma ve iklim değişikliği konularında yürüttüğü başarılı çalışmalar ile Paris Sözleşmesi’nin yürürlüğe girmesinde büyük pay sahibi olan The Climate Reality Project, bundan sonra atılması gereken adımları ve çözüm önerilerini 5-6 Aralık tarihlerinde internet üzerinden canlı yayınla milyonlarca izleyiciyle paylaşacak. Bu yıl, 24 Hours of Reality: The Road Forward başlığı altında düzenlenecek etkinlikte, Türkiye’nin yenilenebilir enerji sektöründeki en saygın şirketleri arasında yer alan EkoRE’nin CEO’su Serhan Süzer bir konuşma yapacak.

Serhan Süzer geçtiğimiz Nisan ayında, New York’taki Birleşmiş Milletler Genel Sekreterliğinde düzenlenen Paris İklim Anlaşması imza törenine, BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon’un davetlisi olarak katılmıştı. Anlaşmanın yürürlüğe girmesinin ardından Süzer, sürdürülebilirlik ve yenilenebilir enerji konularına ilişkin çalışmalarını, tüm dünyadan milyonlarca kişinin izlediği canlı yayında paylaşacak. Al Gore’un Türkiye hakkında yapacağı konuşmanın ardından söz alacak Serhan Süzer’in Paris’ten katılacağı canlı yayın, 6 Aralık Salı günü, Türkiye saati ile 17.00’de, www.24hoursofreality.org üzerinden takip edilebilecek.

Nobel Ödüllü, eski ABD Başkan Yardımcısı Al Gore’un kurucusu olduğu The Climate Reality Project, iklim değişikliği ve temiz enerji üzerine yaptığı çalışmalar ile dünyanın önde gelen kuruluşları arasında yer alıyor. Her yıl 24 saat diliminden 24 ülkenin yer aldığı etkinlikte, kanaat önderleri, politikacılar, bilim adamları ve uzmanlar, temiz enerji hakkındaki ilgi çekici çalışmalarını, öykülerini ve iklim değişikliği hakkındaki çözüm önerilerini paylaşıyor.

Copyright © 2014 Avrasya Enerji