AVRASYA ENERJİ

MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ İÇİN TEK ADRES

Sektörel Haberler

 Ana Sayfa / Sektörel Haberler

Dünyanın En Büyük Şirketlerinden Exelon, GE Predix'i Tercih Etti

Dünyanın en büyük şirketlerinden Exelon, GE Predix'i tercih ettiExelon, performans ve güvenilirliği artırmak üzere 32 bin 700 megawatt nükleer, rüzgar, güneş, hidroelektrik ve doğal gaz enerjisi sağlayan üretim filosunun tamamında GE'nin Predix uygulamalarının yer aldığı tam yazılım paketini kullanacak.

GE,ABD’de en temiz üretim filolarından birine ve en yüksek sayıda enerji müşterisine sahip olarak adını Fortune 100 listesine taşıyan enerji şirketi Exelon ile kuruluş genelinde bir yazılım anlaşması imzalandığını duyurdu.

Bu anlaşma, Exelon'un nükleer, hidroelektrik, rüzgar, güneş ve doğal gaz tesislerini kapsayan enerji filosunda GE'nin tüm Predix* yazılım uygulamalarının entegre edilmesini ve kullanılmasını kapsıyor. Dijital teknoloji, santral güvenilirliğini ve performansını artırmak üzere kullanılıyor. Yazılım anlaşması, Exelon'un endüstride dönüşüm sağlama ve tüketicilere daha fazla fayda sunma potansiyeli olan yeni teknolojileri ortaya çıkarmak üzere teknoloji şirketleri, önde gelen üniversiteler, ulusal laboratuvarlar, resmi kuruluşlar ve risk sermayedarları ile ortaklık kurmaya yönelik genel stratejisinin bir parçası. Exelon şirketinin Başkanı ve CEO'su olan Chris Crane konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: "Elektrik endüstrisinde Fortune 100 listesine girmiş bir şirket olarak, çeşitli yeni nesil temiz enerji teknolojilerinin keşfedilmesi, geliştirilmesi ve kullanıma sokulması konusunda enerji endüstrisine yön vermek için benzersiz bir imkana sahibiz. Bu anlaşma, karmaşık endüstri sorunlarına yönelik çözümler geliştirmek ve endüstrimizde yeni dijital teknolojilerin benimsenmesini hızlandırmak üzere GE ile Exelon arasında daha güçlü bir işbirliği kurulmasını sağlayacak." Hürriyet

Copyright © 2014 Avrasya Enerji