AVRASYA ENERJİ

MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ İÇİN TEK ADRES

Sektörel Haberler

 Ana Sayfa / Sektörel Haberler

Enerjisini Güneşten Alan Yüzen Ev Fuarın Gözdesi Oldu

Ataköy Mega Yat Marina’da 2 Ekim’e kadar açık kalacak fuarın gözdesi, yüzen bir evi andıran katamaran oldu.

CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ile Deniz Endüstrisini ve Denizciliği Geliştirme Derneği (DENTUR) iş birliğinde düzenlenen CNR Avrasya Boat Show Deniz Fuarı, yerli ve yabancı deniz tutkunları tarafından yoğun ilgi görüyor. Ataköy Mega Yat Marina’da 2 Ekim Pazar gününe kadar açık kalacak fuarda, deniz suyunu içme suyuna dönüştüren yatlardan, enerjisini güneşten alan katamarana kadar pek çok ilgi çeken yat, tekne ve yelkenlinin yanı sıra, deniz severlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak sektöre ilişkin aksesuar ve ekipmanlar da sergileniyor.

Rezidanstan daha konforlu

Aralarında Absolute, Fairline, Galeon, Prestige, Sea Ray, Numarine, Dufour Yatchs gibi dünya markalarının yer aldığı 300’ün üzerinde markanın katılımı ile organize edilen fuarda, öne çıkan tasarımlardan biri de katamarandan tasarlanan yüzen ev oldu. Fuarın gözdeleri arasında olan yüzen ev 1 oda, 1 salon rezidanstan daha fazla konfora sahip. Dış kaynaklı enerjiye ihtiyaç duymayan yüzen ev, tüm enerjisini üzerindeki güneş panelleri aracılığıyla karşılıyor. Mutfak, salon, 2 banyo ve 2 odaya sahip olan katamaranda 6 kişi bir arada yaşama imkanı bulabiliyor. Özellikle Avrupa ve Orta Doğu pazarına olan ihracatı artırmak hedefi ile 20 günde tasarlanan yüzen ev, fuarın daha ilk gününde alıcısını buldu. 180 bin Euro değerindeki katamaran iki Türk deniz sever tarafından satın alındı.

Yerli üretime ilgi

Rusya, İngiltere, İspanya, Fransa, Yunanistan, İran ve İtalya başta olmak üzere çok sayıda ülkeden gelen fuara gelen yabancı ziyaretçilerin yerli üretim tekne ve yatlara da ilgisi büyük oldu. Özellikle ABD ve Dubai’den gelen ziyaretçiler el yapımı ve yerli üretim olan Big Eagle ile ilgilendiler. 28 metre uzunluğu ile CNR Avrasya Boat Show Deniz Fuarı’nın en büyük yerli üretim motor yatı olan Big Eagle, 2 milyon 600 bin Euro değerinde.

Copyright © 2014 Avrasya Enerji