AVRASYA ENERJİ

MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ İÇİN TEK ADRES

Sektörel Haberler

 Ana Sayfa / Sektörel Haberler

Akım Korumalı Prizler Kötü Hava Şartlarında Bile Cihazlarınızı Güvende Tutuyor

APC by Schneider Electric tarafından geliştirilen Akım Korumalı Prizler, hassas elektronik cihazlara kalıcı zarar getirebilecek aşırı gerilime karşı içerisindeki devre mekanizması sayesinde koruma sağlıyor.

Schneider Electric Parafudur çözümleri ise tüm elektrik-elektronik ekipmanlarınızı yıldırıma ve aşırı gerilime karşı güvenle koruyor. Schneider Electric Acti9 ve Easy9 serileri hem evinizi hem de binanızı güvence altına alıyor.

Yurdumuzda önümüzdeki günlerde etkisini gösterecek olan kar ve fırtına beraberinde elektrik kesintilerini de getiriyor. Pek çoğumuzun evlerindeki ve işyerlerindeki hassas elektronik cihazlar bu elektrik kesintileri sebebiyle ya hasar görüyor ya da tamamen bozuluyor. Schneider Electric tarafından geliştirilen Akım Korumalı Prizler ve Parafudurlar tam da bu noktada devreye girerek her türlü zorlu koşula karşı makinelerinizi koruyor.

Elektrik hattına yakın yerlere yıldırım düşmesi, binada veya dairede yüksek gerilime ihtiyacı olan birtakım cihazların çalışması, yanlış kablo bağlantıları ve elektrik kesintileri nedeniyle voltajda yaşanan değişimler elektronik cihazların bozulmasına neden oluyor. Özellikle LCD ekranlar, yüksek performanslı bilgisayarlar, ses sistemleri, projektörler büyük güç dalgalanmalarıyla akım korumalı prize bağlı olmadığı takdirde kullanılmaz hale gelebiliyor. APC by Schneider Electric’in geliştirdiği Akım Korumalı Prizler ve Schneider Electric Parafudur çözümleri, hızla kullanımı artan hassas elektronik mekanizmaya sahip olan cihazları bu tip cihazı kullanılamaz hale getirebilecek gerilim dalgalanmaları aşırı yüke karşı koruyor.

Akım Korumalı Prizler tekli, 5’li, 6’lı ve 8’li modelleriyle hassas elektronik cihazlarınızın ömrünü uzatırken, Schneider Electic Acti9 ve Easy9 serisi parafudurlar ile konuttan ticari ve endüstriyel binalara kadar her yerde yıldırıma, ani yük gerilmelerine ve aşırı yüklemelere karşı cihazlarınızı koruma altına alabilirsiniz.

Copyright © 2014 Avrasya Enerji