AVRASYA ENERJİ

MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ İÇİN TEK ADRES

Sektörel Haberler

 Ana Sayfa / Sektörel Haberler

Enervis’ten Mühendislere Enerji Verimliliği Eğitimi

Geçtiğimiz günlerde Bursa Makine Mühendisleri Odası’nda gerçekleşen eğitime, çeşitli sektörlerde çalışan 50’ye yakın mühendis ve mühendis yönetici katıldı. Daha önce Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) eğitimler düzenleyen Enervis, eğitimlerine yenilenebilir enerji başlığını da ekleyerek 2017 boyunca devam edecek.

Türkiye’de enerji verimliliği alanında geliştirdiği projelerle adından söz ettiren Enervis, Bursa Makine Mühendisleri Odası’nda bir eğitim düzenledi. Daha önce O.S.B’lerde enerji verimliliği hakkında eğitimler veren Enervis, MMO’da düzenlediği eğitime, yenilenebilir enerji konusunu da ekledi. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen etkinliğe, çeşitli sektörlerde çalışan 50’nin üzerinde mühendis ve yönetici katıldı. Enervis bünyesinde çalışan eğitimci ve uzman mühendisler, kapanış konuşmalarının ardından soru cevap şeklinde katılımcıların enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji ile ilgili merak ettiklerini yanıtladı.

Etkinlik hakkında konuşan Enervis Genel Müdürü Osman Kipoğlu;

“Sanayi, Bursa ekonomisinin temelini oluşturuyor. Bursa’da faaliyet gösteren sanayi kuruluşları için de enerji verimliliği vazgeçilmez bir unsur. Düzenlediğimiz eğitimlerle farklı sektörlerde çalışan mühendis ve yönetici arkadaşlarımızı bilinçlendirerek, enerji tasarrufu yapmalarına yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Sadece hayata geçirdiğimiz projelerle değil, düzenlediğimiz eğitimlerle de enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji konularının hem sektör hem de ülkemiz sanayi için ne kadar önemli olduğunu anlatmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

Bursa Mühendisler Odası’nda ‘Endüstriyel İşletmelerde Enerji Geri Kazanımı’, ‘Enerji Verimliliği Danışmanlık Faaliyetleri’, ‘Yenilenebilir Enerji Kullanımı (Güneş Enerjisi) ve Atık Hava Filtrasyonu’ ana başlıklarında eğitimler gerçekleştirildi.

Yatırımlar Müdür Yardımcısı Serkan Bereket, Güneş Enerji Sistemleri Birim Yöneticisi Umut Gürsan, Mekanik İşler Birim Yöneticisi Uğur Kozan, Enerji Verimliliği ve Yönetim Birim Yöneticisi Sedat Vatandaş ve Enervis Genel Müdürü Osman Kipoğlu Enervis bünyesinde çalışan ve eğitim veren isimler arasında yer aldı. Etkinliğin moderatörlüğünü ise Yunus Demirci üstlendi.

Enervis, eğitimlerine makine, elektrik, endüstri ve tekstil mühendisleri için düzenleyeceği seminerler dizisi şeklinde devam edecek.

EWE Turkey Holding Hakkında:

Almanya’nın en büyük enerji şirketlerinden biri olan EWE AG, 2007 yılında girdiği Türkiye pazarındaki faaliyetlerini yüzde 100 iştiraki olduğu EWE Turkey Holding çatısı altında sürdürmektedir. EWE Turkey Holding, Türkiye’nin üçüncü büyük doğal gaz dağıtım şirketi Bursagaz’ın ve Kayseri’deki bölgesel doğal gaz dağıtım şirketi Kayserigaz’ın çoğunluk hissedarıdır. EWE, Türkiye doğal gaz sektöründeki en büyük beş enerji ticaret şirketinden biri olan EWE Enerji ile birlikte endüstriyel müşteriler, elektrik santralleri ve yerel dağıtım şirketleri için tedarikçi olarak ülke genelinde hizmet vermektedir. EWE Turkey Holding’in diğer bir iştiraki olan ve 2012 yılında faaliyetlerine başlayan Enervis ise; enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji alanlarında ölçüm, etüt, danışmanlık, proje, uygulama ve eğitim hizmetleri konularında faaliyet göstermektedir. EWE Turkey Holding, 2016 yılı başında bireysel ve kurumsal müşterilerine internet, telefon ve bulut hizmeti sunarak 120.000 abonesine hizmet veren Millenicom’u satın alarak telekomünikasyon pazarında da faaliyet göstermeye başlamıştır.

Enervis Hakkında:

Enervis 85 yıllık deneyime sahip EWE AG’nin enerji verimliliği ve yenilenebilir enerjiler alanlarındaki know-how’ı ile Türkiye’de sahip olunan sektörel bilgi birikimi, tecrübeli insan kaynağı ve gelişmiş teknolojik altyapıyı birleştirerek Türk halkı ve sanayisinin hizmetine sunmaktadır.

Sanayide ve binalarda enerji verimliliği danışmanlık ve uygulamaları, yenilenebilir enerji uygulamaları ve danışmanlığı, ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemleri kurulum danışmanlığı, teknik mesleki eğitim ve sertifikalandırma hizmetleri konularında faaliyet gösteren Enervis, 277 çalışanı ile enerji hizmetleri sektörünün öncü kuruluşları arasında yer almaktadır.

Copyright © 2014 Avrasya Enerji