AVRASYA ENERJİ

MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ İÇİN TEK ADRES

Sektörel Haberler

 Ana Sayfa / Sektörel Haberler

Osmangazi Elektrik Dağıtım Bölgesinde Zorlu Enerji İmzası

Zorlu Enerji Grubu, 2 Şubat tarihinde imzalanan anlaşmayla Osmangazi Elektrik Dağıtım Bölgesi’nde elektrik dağıtım ve satış faaliyetlerini resmi olarak üstlendi. İmza töreninde, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu “Elektrik dağıtımı ve ticareti ile doğal gaz dağıtımı ve ticareti dahil olmak üzere verimli ve sürdürülebilir olan alanlara yatırım yapmaya önümüzdeki yıllarda da devam edeceğiz” diye konuştu.

Zorlu Enerji Grubu’nun çeyrek asırlık tecrübesini elektrik ticaretine taşımaktan mutluluk duyduklarını belirten Zorlu Enerji Grubu Başkanı Sinan Ak ise “Enerji alanındaki faaliyetlerimizi, elektrik üretimi, satışı ve ticaretindeki yenilikçi hizmetlerimizle zenginleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Enerji sektöründe 25 yıla yaklaşan deneyim ve uzmanlığa sahip Zorlu Enerji Grubu, 2 Şubat 2017 itibarıyla Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ ve Osmangazi Elektrik Perakende Satış AŞ. şirketlerinin yönetimine geçti. Şirketlerin devri ile ilgili imzaları Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu ve Yıldızlar SSS Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Yıldız atarken törene Yönetim Kurulu Üyeleri, Zorlu Holding CEO’su Ömer Yüngül, Zorlu Enerji Grubu Başkanı Sinan Ak ve konuklar katıldı.

Zorlu Enerji Grubu, bu devralmayla birlikte Eskişehir, Bilecik, Uşak, Afyon ve Kütahya’yı içine alan ve Türkiye elektrik tüketiminin yaklaşık yüzde 4’ünü gerçekleştiren dağıtım bölgesinde 1,5 milyonu aşkın aboneye elektrik dağıtım hizmeti sunacak.

Kalitemizi ve yenilikçi uygularımızı elektrik dağıtım ve satış hizmetlerine de taşıyacağız

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Zorlu Enerji Grubu Başkanı Sinan Ak, “Zorlu Enerji Grubu olarak 25 yıla yaklaşan deneyim ve uzmanlığımızı, Osmangazi Elektrik Dağıtım Bölgesi ile buluşturmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bugüne kadar hizmet kalitesi, sürdürülebilirlik anlayışı ve uygulamadaki tecrübesiyle fark yaratan Zorlu Grubu, üstlendiği tüm sorumluluklarda ve altına imza attığı tüm yatırımlarda olduğu gibi en iyisini sunma azmini elektrik dağıtım ve satış hizmetlerinde de ortaya koyacak. Enerji alanındaki faaliyetlerimizi elektrik üretimi, satışı ve ticaretindeki yenilikçi hizmetlerimizle zenginleştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Santral kurulumu ve enerji üretiminden, elektrik ticareti ve doğal gaz dağıtımına kadar sektörün birçok temel alanında faaliyet gösteren Zorlu Enerji Grubu, sahip olduğu 6 doğal gaz, 7 hidroelektrik, 3 jeotermal ve 4 rüzgâr santralinden oluşan üretim portföyüyle toplam 991 MW kurulu güce sahip. Zorlu Enerji, Türkiye’de sahip olduğu 644 MW kurulu gücünün yüzde 73’ünü yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlıyor. Zorlu Enerji Grubu, GAZDAŞ şirketiyle Trakya ve Gaziantep bölgelerinde doğal gaz dağıtım hizmetini üstlenirken; Zorlu Elektrik şirketiyle de Türkiye genelindeki serbest tüketicilere elektrik satış hizmetini cazip avantajlar ve ihtiyaçlara yönelik oluşturduğu tarifelerle sunuyor.

Copyright © 2014 Avrasya Enerji