AVRASYA ENERJİ

MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ İÇİN TEK ADRES

Sektörel Haberler

 Ana Sayfa / Sektörel Haberler

Sapanca Belediyesi Elektrik Üretecek

Yılmazer, Sapanca İlçe Danışma Meclisi Toplantısında yaptığı konuşmada, Kurtköy-Kırkpınar Dere Vadisi'nde elektrik üretmek için TÜBİTAK destekli proje hazırladıklarını ve gerekli hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

Projenin Sakarya ilçeleri arasında bir ilk olacağını ifade eden Yılmazer, "Kurtköy-Kırkpınar Dere Vadisi'nde elektrik üretimine başlıyoruz. Türbinlerin montajı için gerekli fiziki çalışmalar tamamlandı ayrıca elektrik türbinlerimizde geçtiğimiz günlerde projenin yapılacağı alana geldi." dedi.

Yılmazer, üretilen elektriğin öncelikli olarak bölgedeki belediye tesislerinde kullanılmasının planlandığını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Belediye olarak bu proje için bir ödenek harcamıyoruz. Projenin giderlerinin bir kısmı TÜBİTAK projesi kapsamında bir kısmı da daha önce gerçekleştirdiğimiz Kurtköy yer satışı ihalesi şartnamesi gereği ilgili firma tarafından karşılanacak. Ürettiğimiz elektriği öncelikli olarak bölgedeki tesislerimizde kullanmayı planlıyoruz. Eğer projede istenen başarı sağlanırsa Devlet Su İşleri'nden (DSİ) gerekli izinleri alarak farklı bölgelerde yeni elektrik türbinleri kurabiliriz. Verime göre belki elektrik satmamız bile mümkün olabilir. Böyle bir projeyi ilçemize kazandırdığımız için mutluyuz. Milliyet

Copyright © 2014 Avrasya Enerji