AVRASYA ENERJİ

MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ İÇİN TEK ADRES

Sektörel Haberler

 Ana Sayfa / Sektörel Haberler

Uluslararası Öğrenci Yarışması 'Çevreci Şehirler’in Yedincisini Düzenleniyor

Enerji yönetimi ve otomasyon alanında dünya çapında uzman olan Schneider Electric, Çevreci Şehirler Yarışması’nın yedincisini başlattı. İşletme ve mühendislik öğrencilerine yönelik olarak her yıl düzenlenen bu yarışma ile şirket, akıllı şehirler için inovatif enerji yönetimi fikirlerini teşvik etmeyi amaçlıyor.

Bu yıl 13 Şubat - 12 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen yarışmaya dünyanın her yerinden işletme ve mühendislik lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri katılabiliyor. Çeşitlilik ve katılımın teşvik edilmesi amacıyla en az biri kadın olan iki kişilik ekipler, Schneider Electric’in belirlediği dört ana iş alanı başlığından birinde, şehirlerde inovatif enerji yönetimi çözümleri ile ilgili fikirlerini anlatan birer örnek olay değerlendirmesi sunuyor. Yarışma, Strateji ve Teknoloji, Soğutma Çözümlerinde Enerji Verimliliği, Enerji Depolama ve Verimlilik, Entegre Şehir Enerji Sistemleri veya çevreci yaklaşımlar için özgün fikirler üzerine geliştirilecek projelere dayanıyor.

Yarışmaya olan ilginin her yıl artmasının sevindirici olduğunu ifade eden Schneider Electric İnsan Kaynakları Genel Direktörü Olivier Blum: “Çevreci Şehirler yarışmasına artan ilgi geleceğin mühendislerinin ve liderlerinin gezegenimizin sorunlarına duyarlı ve çözüm üretmek konusunda istekli olduğunun önemli bir kanıtı. Her yıl düzenlenen bu yarışma öğrencilere cinsiyet eşitliğini de teşvik eden bir ortamda becerilerini sergileme fırsatı sunuyor olmasının yanı sıra Schneider Electric için lider bir global işveren olarak ciddi bir görünürlük sağlıyor ve uzun vadede en yetenekli çalışanlar tarafından tercih edilmemize yardımcı oluyor. Uzmanlığımızı paylaşarak ve yarışmacılara mentorluk yaparak bağlantılı enerji yönetimi ve otomasyon teknolojilerimizin yanı sıra değerlerimizin, inovasyon vizyonumuzun ve çeşitliliği sahiplenen iş kültürümüzün uluslararası çapta deneyimlenmesini sağlıyoruz” dedi.

Yarışmaya katılım her yıl artıyor

2011'de başlayan ve her yıl daha fazla öğrencinin ilgisini çeken yarışma geleceğin uzmanlarının Schneider Electric'i, sahip olduğu birikimi ve inovasyon kültürünü keşfederken gerçek bir vaka üzerinde çalışmak, uzmanlarla tanışmak ve kariyer tavsiyeleri almak konusunda istekli olduklarını gösteriyor.

2016'da 180 ülkeden 16.466 kişi 1.184 projeyle yarışmaya katıldı. Yalnızca Çin'de katılımcı sayısı 2015'e göre %1.075'lik büyük bir artış gösterdi. 2016'da yarışmayı, kırsal tarım toplulukları için düşük maliyetli temiz enerjiye erişim sağlama amaçlı şebeke dışı rüzgar ve pompa çözümüyle Almanya'nın FH Aachen Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nden katılan ekip kazandı.

Bu yıl yarı finale kalan 100 ekip 9 Haziran'da açıklanacak. Bu ekipler iki ay boyunca Schneider Electric çalışanlarından bir mentorla birlikte fikirlerinin bir özetini ve video sunumunu hazırlamak için çalışacak. 7 Ağustos 2017'de açıklanacak 12 finalist Paris'e (Fransa) giderek 9 - 13 Ekim 2017 tarihlerindeki finalde yarışacak. Kazanan ekip, Schneider Electric ile birlikte VIP konuğu olarak dünya çapında Schneider Electric tesislerini gezecek, çalışanlar ve üst düzey yöneticilerle tanışacak. Kazananlara ayrıca kendi ülkelerinde Schneider Electric tarafından iş teklifi yapılacak.

Çevreci Şehirler yarışması hakkında ayrıntılı bilgi www.gogreeninthecity.com adresinde ve yarışmanın Facebook ve Twitter sayfalarında yer alıyor.

Copyright © 2014 Avrasya Enerji