AVRASYA ENERJİ

MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ İÇİN TEK ADRES

Sektörel Haberler

 Ana Sayfa / Sektörel Haberler

Prysmian Group Türkiye, Yeni Teknolojilerini Eurasia Rail Fuarı'nda Sergiledi

Sektördeki öncü çalışmaları ve yatırımlarıyla, başarılarını her zaman daha ileriye taşıyan Prysmian Group Türkiye, Avrasya bölgesinin tek, dünyanın en büyük 3. demiryolu fuarı olan Eurasia Rail'de yeni ürün ve teknolojilerini tanıttı. Özelikle TCDD projelerinde, sinyal, haberleşme, balise, enerji ve fiber optik kabloları ile, en büyük tedarikçi olan Prysmian Group Türkiye, fuarda, metro ve raylı sistem araçları için özel olarak ürettiği demiryolu araç (rolling stock) kabloları ile anahtar teslim bir ürün olan Connecta Sistemi’ni de tanıtma fırsatı buldu. Connecta’ya gösterilen ilgi, sektörün yeniliklere ne kadar açık olduğunun bir göstergesi idi. İngiltere’de üretilen Connecta Sistemi, tünel aydınlatmasında kullanılan kablo sistemlerine yenilikçi bir çözüm getirmesiyle öne çıkarken, istenilen uzunlukta ve aralıklarda üretilebilmesi, çok kolay montaj yapılabilmesi, lambalardan birinin arıza vermesi durumunda dahi sistemin çalışmaya sorunsuz devam etmesi ve kolayca tamir edilebilmesi ile de dikkat çekiyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Devlet Demiryolları’nın ev sahipliğinde, TÜVASAŞ, TÜDEMSAŞ, TÜLOMSAŞ, KOSGEB ve UIC tarafından desteklenen Eurasia Rail ile eş zamanlı olarak düzenlenen konferans ve seminerlerde sektör profesyonelleri alanında kanaat lideri isimlerle bir araya geldi. Demiryolu ve hafif raylı sistemler profesyonellerinin buluştuğu fuar 70 ülkeden 10 bin ziyaretçiyi ağırladı.

Prysmian Group Türkiye CEO’su Erkan Aydoğdu, fuarla ilgi değerlendirmelerini şu sözlerle dile getirdi: “Prysmian Group Türkiye olarak, demiryolu sektöründe de lider ve tercih edilen kablo tedarikçisi kimliğine sahibiz. Bu noktaya gelmemizdeki en büyük etkenin; müşterilerimize sadece bir malzeme veya ürün tedarikçisi gibi yaklaşmamamız; demiryolu sektöründe uzun yıllara dayanan bilgi birikimimizi, çözümlerimizi ve ürünlerimizi bir partnerlik çerçevesinde kendilerine sunarak, onlara değer katma ve bu sorumlulukla sektörün sağlıklı büyümesi yönündeki çalışmalarımız olduğu kanaatindeyim. Prysmian Group Mudanya fabrikamız, dünyadaki 82 fabrikamız içinde en geniş ürün yelpazesine sahip fabrikalardan biridir. Son yıllarda sektörün gelişmesi ile birlikte, demiryolu alanında yaptığımız yeni yatırımlarla Mudanya fabrikamızın üretim kapasitesini ve ürün gamını artırarak bir demiryolu sisteminde olabilecek tüm kablo tiplerini

Türkiye'de üretebilir hale getirdik

Eurasia Rail’de standını ziyarete gelen firmalarla Connecta Sistemi’ne ek olarak, tedariğini yaptığı sinyal, haberleşme ve enerji kabloları ile demiryolu araç kablolarını paylaşan Prysmian Group Türkiye, Türk kablo sektörüne 2011 yılında duyurduğu “Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz” misyonu çerçevesinde, katıldığı fuarlar, düzenlediği seminerler ve sektöre sunduğu yenilikler ile pazardaki güçlü liderliğini sürdürüyor.

Copyright © 2014 Avrasya Enerji