AVRASYA ENERJİ

MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ İÇİN TEK ADRES

Sektörel Haberler

 Ana Sayfa / Sektörel Haberler

Spor Kompleksinin Elektriğinin Bir Bölümü Güneş Enerjisinden Sağlanacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi'nde düzenlenen törene İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın yanı sıra İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner de katıldı.

Hocalardan dans gösterisi

Törende Spor A.Ş bünyesinde görev alan ve tesislere gelen öğrencileri eğiten spor eğitmenlerinden oluşan 'Spor Aşk Dans Grubu' gösteri yaptı. Spor eğitmenlerinin spor ve dansla birleştirdiği gösteri ayakta alkışlandı.

Spor salonları ile çocukların enerjisini paratoner gibi almak lazım

Genç sporculardan 'şampiyonluk' beklediğini söyleyen İBB Başkanı Topbaş, “İstanbul'da 7'den 70'e herkes spor yapabilsin istedik. Tesislerimizden 7 milyonun üzerinde insan istifade ediyor. Fatih Silivrikapı'da buz pateni pisti yaptık, Zeytinburnu Belediyesi'nin kurduğu buz hokeyi takımı Avrupa şampiyonu oldu. Demek ki fırsatı verdiğiniz zaman sonuç alabiliyorsunuz" diye konuştu. Ailelerin çocuklarını spora yönlendirmelerini öneren Topbaş, “Şehirler girdaba benzer. Eğer çocuğunuz 7 yaşına kadar kapı önünde, sonrasında arka sokakta dolaşıyorsa 14 yaşında nereye gittiğini bilmezsiniz. Yarın dizimizi dövmek zorunda kalırız. Çocukların enerjisini harcaması lazım. Paratoner gibi bu enerjiyi almak zorundayız. Bu da spor salonları ile mümkün olur" dedi. Topbaş konuşmasının ardından genç sporcularla fotoğraf çektirdi.

İBB Hidayet Türkoğlu spor kompleksi kendi elektriğini üretecek

Törenin yapıldığı Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi, çatı üzerine yerleştirilen güneş enerji sistemi ile tükettiği elektrik enerjisini bundan sonra kendisi üretecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde bulunan ve Spor A.Ş tarafından işletilen tesisin elektrik ihtiyacının yüzde 10'u bu yolla karşılanacak. Çatı üzerine yerleştirilen 650 adet güneş enerjisi paneli ile güneşten alınan enerji toplamda 169 KW enerji elektrik enerjisine dönüştürecek. Bu yolla yıllık 82 bin 500 TL'nin üzerinde bir tasarrufun elde edilmesi bekleniyor. Hürriyet

Copyright © 2014 Avrasya Enerji