AVRASYA ENERJİ

MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ İÇİN TEK ADRES

Sektörel Haberler

 Ana Sayfa / Sektörel Haberler

Türkiye’nin İlk Enerji Verimli Ürünler Fuarı İstanbul Fuar Merkezi’nde Açıldı

Enerji Verimliliği Derneği (ENVER), İstanbul Dünya Ticaret Merkezi (İDTM) ev sahipliğinde Türkiye’nin ilk Enerji Verimli Ürünler Fuarı’nı gerçekleştiriyor. 4-5 Kasım tarihleri arasında açık kalacak Fuar’da, enerji kaynaklarının kullanımında sürdürülebilir verimlilik sağlamaya yönelik uygulamalar tanıtılıyor.

1. Enerji Verimli Ürünler Fuarı’nın açılışına İstanbul Vali Yardımcısı Engin Durmaz, Bakırköy Kaymakamı Adem Öztürk, Enerji Verimliliği Derneği İstanbul Şube Başkanı Rasim Mazlum, Schneider Elektrik Kamu ve Stratejik İlişkiler Direktörü Cihan Karamık ve İDTM Genel Müdürü Rüştü Argıt katıldı. Açılış konuşmalarında, kamuoyunda enerji tüketimi bilinci yaratma hedefi vurgulanarak verimli tüketimle ülke ekonomisine sağlanacak katkıya dikkat çekildi.

Rasim Mazlum: “Bilinçli tüketici alışverişte ENVER etiketi bulunan ürünleri tercih etmeli”

Enerji Verimliliği Derneği İstanbul Şube Başkanı Rasim Mazlum, konuşmasında Türkiye genelinde 19 şubesi olan derneğin bugüne dek gerçekleştirdiği çalışmaları özetleyerek şunları söyledi: “ENVER olarak bu sene ilk kez düzenlediğimiz Enerji Verimli Ürünler Fuarı, Türkiye’de bir ilk olma niteliği taşıyor. İnanıyorum ki bu fuar ilerleyen yıllarda çok daha büyük ses getirecektir. Hem derneğimizin hem de fuarımızın amacı, sadece bilinçlendirme değil. Enerji Bakanlığımız ile Türk Standartları Enstitüsü arasında yapılan protokol gereği, ENVER olarak enerji verimli ürünlere sertifikasyon sağlayan ‘etiket’ler veriyoruz. Bu etiket, tüketicinin enerji verimliliği anlamında doğru ürünü seçmesinde belirleyici. Alışverişte ENVER etiketini görerek seçeceğiniz ürün, TSE’den onaylanmış, enerji verimliği konusunda şüphe götürmeyecek bir ürün olacaktır. Önümüzdeki dönemde bu ürünlerin sayısının giderek artacağına inanıyoruz. Tüketicileri, alışverişlerinde ENVER etiketi bulunan ürünleri tercih ederek hem ülke ekonomisine hem de aile bütçelerine katkıda bulunmaya davet ediyoruz. ”

Enerji Verimliliği Derneği’nin verilerine göre, Türkiye’de bilinçli enerji tüketimi sayesinde elde edilecek bir yıllık tasarrufla 3.600 okul, üç Boğaz Köprüsü, üç havalimanı, 738 tam donanımlı hastane yapılabiliyor.

Copyright © 2014 Avrasya Enerji