AVRASYA ENERJİ

MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ İÇİN TEK ADRES

Sektörel Haberler

 Ana Sayfa / Sektörel Haberler

Türkiye’nin ilk Akıllı Stadyumu Vodafone Arena’nın Altyapısı Schneider Electric’ten

Beşiktaş JK’nün futbol stadı Vodafone Arena Türkiye’nin ilk “Akıllı Stadyumu” ünvanını taşıyor. Proje ilk günden itibaren tüm mimari ve teknolojik gelişmeleri barındıran bir akıllı stat olarak tasarlandı ve bu doğrultuda inşa edildi. Stadın akıllı stat olarak anılmasının en önemli ve öne çıkan özelliği, yayın sisteminin ve mobil uygulamaların taraftar ile etkileşimli bir şekilde çalışması.

50 bin koltuk kapasiteli Vodafone Arena’da, Türkiye’deki diğer birçok stadyumdan farklı olarak kullanılan Schneider Electric ürünleri, akıllı stadyum altyapısının oluşturulması için önem taşıyor. Vodafone Arena’nın alçak gerilim elektrik panolarında Prisma P ve Prisma G gövdeli Schneider Electric çözümleri kullanılırken, Schneider Electric'in alçak gerilim tarafındaki geniş ürün yelpazesinin tamamı Akıllı Stadyum projesinde yer aldı.

Saha aydınlatma kısmında kullanılan Smartlink kontrol ürünleri ile aydınlatma uzaktan kontrol edilebilir ve izlenilebilirken, spor ve eğlenceyi bir araya getiren cihazların çalıştırılması için özel tasarımlar yapılarak, içerisinde Schneider Electric Alçak Gerilim ürünlerinin bulunduğu akıllı panolar imal edildi.

Schneider Electric tarafından imal edilen ve üretilen tüm bu ürünler ve çözümler Beşiktaş JK’nün akıllı stadı Vodafone Arena için önemli bir altyapı oluştururken, Türkiye’deki diğer statlardan farklılaştırarak özel bir proje haline getirdi.

Copyright © 2014 Avrasya Enerji