AVRASYA ENERJİ

MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ İÇİN TEK ADRES

Sektörel Haberler

 Ana Sayfa / Sektörel Haberler

ENSİA Bir Yaşında

Derneğin geride kalan bir yılda çok önemli çalışmalara imza attığını vurgulayan ENSİA Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Vatansever, “Biz aslında bir yıllık bir dernek değiliz. Gerek yönetim kurulumuz gerekse üyelerimiz mesleklerinde ortalama 25 yıllık birikime sahip insanlardan oluşuyor. Bu büyük deneyim ve birikim yaptığımız çalışmaların çok daha hızlı ve hatasız yürümesini sağlıyor. Dolayısıyla ENSİA olarak biz bir yıllık değil, 25 yıl artı bir yıllık bir derneğiz" dedi.

Türkiye'nin hidrokarbon kaynaklarına bağımlı enerji üretimini mutlaka yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı olarak çeşitlendirmesi gerektiğini söyleyen Vatansever; güneş ve rüzgâr enerjisi kurulu kapasitesinin artırılmasını hedefeyen Yenilenebilir Kaynak Alanları (YEKA) ihalelerini yakından izleyip desteklediklerini söyledi.

Rüzgar YEKA'sını çok önemsiyoruz

ENSİA Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Vatansever, Rüzgar Enerjisi YEKA ihalesinde öngörülen 1000 MW gücündeki yatırımın, Türkiye'de mevcut RES kapasitesini yüzde 17 oranında artıracağını belirterek, "Bu yatırıma kaynaklık edecek yerli üretim, yerli mühendislik ve Ar-Ge katkısını çok önemsiyoruz. Türkiye bir yandan kaynak çeşitliliğini sağlarken, diğer yandan da eşanlı olarak eğitilmiş ve donanımlı işgücüne de sahip olacak" dedi. ENSİA'nın birinci yaşgünü pastası; derneğin de katkı sunduğu ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası bünyesinde açılan “Yenilenebilir Enerji Sistemleri Kursu"nun sertifika töreni sonrasında, yönetim kurulu ve dernek üyelerinin katılımıyla kesildi. Hürriyet

Copyright © 2014 Avrasya Enerji